W systemie zarządzania treścią znajdziemy potem miejsca z nazwami bloków menu, gdzie możemy dodawać do nich kolejne artykuły czy linki, i tam je poprawiać, edytować, zmieniać ich pozycję na liście. Miejsce z opublikowanymi już artykułami należącymi ze swoimi linkami do konkretnych bloków menu zawsze znajdziemy w zakładkach:
To, że są to konkretne miejsca, warto się do tej myśli przyzwyczaić. Chcąc bowiem zbudować serwis www z funkcjonalnością wielu różnych języków, w rCMS Pro realizuje się to poprzez zbudowanie dodatkowego szablonu.
Weźmy jako przykład, dodatkowy szablon w języku rosyjskim. Nie chcielibyśmy, by menu w języku polskim pojawiało się tam, gdzie powinna być tylko cyrylica - lub odwrotnie, więc drugi szablon w języku rosyjskim w naszym przykładzie, musi posiadać inaczej nazwane, unikalne w nazwach bloki menu, np. tak:
Jak widzimy na tym schemacie, nasze menu horyzontalne w szablonie przeznaczonym na stronę w języku polskim to top-navigation-pl, a jego odpowiednik w szablonie przeznaczonym na stronę w języku rosyjskim to top-navigation-ru, gdzie dla ułatwienia sobie pracy przyjęliśmy jako wygodną konwencję, że bloki menu w szablonie polskim otrzymają dla łatwiejszej identyfikacji końcówkę pl, a szablony dla innych języków - odpowiednią dla danego języka końcówkę.
Oczywiście - to jest tylko kwestia umowna, bowiem szablony stron można wykonać z definicjami bloków zgodnie z dowolnym życzeniem właściciela strony, ale tak przyjęta umowna konwencja zdecydowanie ułatwia później pracę, gdy nowych bloków menu i pod_menu przybywa.